Trnjanci otkinuli bod jesenjem šampionu, Rutevčani sigurno gaze, novi minimalac Radevčana

U 15.kolu Opštinske fudbalske lige videli smo iznenadjenja, raspoložene strelce, dobar fudbal. Ova sezona biće najneizvesnija, što se nije desilo u poslednjih nekoliko godina, na zadovoljstvo velikog broja poklonika opštinskog fudbala.

U subotu je na programu bila samo jedna utakmica. U Bobovištu je favorizovani Draževac teškom mukom uspeo da dodje do pobede protiv domaćeg Jedinstva. Kladioničarskim rečnikom iz ”1u2”.

Nedelja pre podne donela nam je dva derbija. Rutevčani su lakše nego što očekivali prebrodili nezgodni Škriljac i teško gostovanje u Subotincu te se izjednačili na prvom mestu sa Vitoševčanima. U Tešici se igrao drugi derbi, koji je bio dosta neizvesniji i napetiji. Gol za Radevčane vredan velika tri boda delo je Bojana Dinića iz kaznenog udarca u 86 minutu. Ipak junak meča bio je golman Pejčinović koji je u nekoliko navrata sigurnim intervencijama spasavao svoj tim. Gornjo Peščanci su rešili još jedan komšijski derbi u svoju korist, ovog puta dosta ubedljivije. Gredetinci su se držali samo u prvom poluvremenu, kada su stvorili nekoliko povoljnih prilika koje su ostale neiskorišćene. U drugom poluvremenu sve je išlo na vodenicu domaće ekipe. Dvostruki strelci za Ratar bili su Joksimović u 10 i 61, te Živković u 50 i 55 minutu. Peti pogodak delo je rezerviste Džonića u 73 minutu. Počasni pogodak za Gredetince postiže Milan Djordjević deset minuta pre kraja susreta.

Popodne su u Dobrujevcu strelci bili najraspoloženiji. Vidjeno je devet pogodaka, i pobeda domaće Sloge nad Jakovljačkom Pobedom. Dvostruki strelci bili su Ivan Jovanović i Milan Cvetković. Po jedan pogodak postigli su Stefan Vukić i Uroš Matić.

U Vitoševcu je vidjeno iznenadjenje. Trnjanci su otkinuli bod jesenjem šampionu. Domaći su poveli 2:0, igrač gostiju Zlatanović promašuje       kazneni udarac, gosti do kraja prvog poluvremena poravnaju, a početkom drugom totalno preokreću rezultat u svoju korist. Ipak do kraja susreta domaći iz kaznenog udarca dolaze do boda. Pogotke za Borac postigli su Dojčinović, Veljković i Milojković.

Polet (V) – Borac  3:3

Naredne nedelje prava poslastica u 16.kolu Opštinske lige. U Kraljevu se igra derbi sezone izmedju prvoplasiranih Rutevčana i Vitoševčana. To mogu iskoristiti Radevčani koji dočekuju poslednjeplasirano Jedinstvo i Dobrujevčani, koji gostuju u Gredetinu.