Radevčanima derbi protiv imenjaka iz Vitoševca

U opštinskoj ligi nikad veća gužva u vrhu tabele. U subotu su u okviru 14.kola Rutevčani lako pobedili u Jakovlju domaću Pobedu. Na drugoj strani u Dobrujevcu, domaća Sloga se mučila protiv Ratara iz Gornje Peščanice i strepela do samog kraja utakmice. Videli smo dva različita poluvremena, gde su domaći u prvom pokazali zašto su u vrhu, te golovima Nemanje Tasića u 15 i Ivana Ivanovića u 24 minutu lako poveli sa dva gola prednosti. Na početku drugog Ivan Ljubisavljević evrogolom smanjuje rezultat. To kao da je probudilo goste te su stvorili nekoliko izglednih prilika i na iskušenja stavljali golmana Sloge Stojadinovića. Domaći su mogli u 70 minutu da reše pitanje pobednika ali je jedanaesterac Tasiću paradom skinuo golman Ratara Ljubisavljević.

Detalj sa utakmice OFK Sloga – Ratar

Nedeljni program otvorila su dva derbi meča. U Draževcu je istoimeni domaćin dočekao Jastrebac iz Tešice. Gosti su igrali i stvarali prilike a domaćin vodio 1:0. Na kraju ipak ravnopravna podela bodova.

Drugi  derbi meč igrali su dva imenjaka u Radevcu. Domaći Polet je uspeo da pobedi lidera iz Vitoševca, potpuno zasluženo. Od samog starta su napadali i po teškom terenu stvarali prilike. U tim trenucima se istakao odlični golman gostiju. Trenutak odluke desio se u 29 minutu kada je sudija utakmice pokazao na belu tačku za domaće. Siguran realizator bio je Nenad Milošević. Drugi deo domaćin je igrao sa igračem manje, jer je nakon drugog žutog kartona potpuno zasluženo isključen Stojković. Ipak ni to nije bilo dovoljno lideru da dodje barem do boda. Ovim porazom su Vitoševčani sami sebi zakomplikovali situaciju na tabeli, jer je sada razlika samo dva boda u odnosu na drugoplasirani Rutevac.

Detalj sa utakmice Polet (Radevac) – Polet (Vitoševac)

Škriljac je slavio u Trnjanu protiv domaćeg Borca, dok su Gredetinci minimalcem upisali prvi prolećni trijumf protiv Jedinstva iz Bobovišta u derbiju začelja.