Poraz lidera u Aleksincu

KMF ,,ALEKSINAC 2015” – KMF ,,TIMOK 2013” 6:2 (3:1)

U poslednjoj ovogodišnjoj utakmici na svom terenu, pred oko 150 gledalaca, u 8.kolu Treće futsal lige ISTOK, Aleksinčani su uspeli posle dva vezana poraza da pobede lidera na tabeli, ekipu KMF ,,TIMOK 2013’’ iz Zaječara, dosta ubedljivo i upišu veoma važna tri boda.

Sam početak meča nije nagoveštavao laganu pobedu Aleksinčana, jer su gosti već u 2 minutu poveli sa 0:1. Već u sledećem napadu izjednačenje preko Lazića, koji postiže prelep pogodak. U 5 minutu preokret preko Lovrenčića. Aleksinčani u tim momentima kontrolišu igru, lopta je više u njihovom posedu i to rezultira pogotkom Amira Zeke u 13 minutu za vodjstvo od 3:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nastavak donosi isti odnos ekipa prema igri. Lovrenčić svojim drugim pogotkom u 23 minutu donosi  prednost od 4:1. Polovinom drugog poluvremena jednu nesmotrenost domaćih gosti kažnjavaju pogotkom. Od tog momenta kreću na sve ili ništa, igraju bez golmana, i u takvoj igri se ne snalaze baš najbolje što koristi Miloš Stanković i golovima u 36 i 38 minutu postavlja konačnih 6:2 za KMF ,,ALEKSINAC 2015’’.

Pred pauzu u prvenstvu, sledećeg vikenda u Bujanovcu KMF ,,ALEKSINAC 2015’’ gostuje KMF ,,BSK’’-u, i nada se novoj pobedi.