Komšijski derbi pripao Krušijanima

FK ”NAPREDAK 2012” – FK ”SLOGA” 3:2 (3:0)

U odloženoj utakmici 19.kola Nišavske okružne lige u Gredetinu domaći Napredak je dočekao komšije iz Kormana, i u jednoj veoma uzbudljivoj utakmici došao do tri vredna boda. Oko stotinak navijača moglo je videti dva različita poluvremena, puno dobrih akcija na tvrdom terenu, pet lepih golova. Prvo poluvreme je u potpunosti primalo domaćoj ekipi. Od prvog sudijskog zvižduka atakovali su na gol gostiju što im već u ranoj fazi meča, tačnije osmom minutu donosi vodjstvo. Jednu neuspelu ofsajd zamku umešno koristi Vladan Milošević, i lob udarcem vara istrčalog Nedeljkovića.

Sedam minuta kasnije gostima se ukazuje izgledna prilika za izjednačenje ali Kostadinović šutira u golmana domaćih Djordjevića. Igrao se 24 minut kada je kapiten domaćih na današnjoj utakmici Mladen Milošević lepo šutirao ali gostima je prečka saveznik. Samo minut kasnije na asistenciju Cvetkovića koji je prošao sa leve strane, nesebično dodao loptu Miloševiću, kome nije bilo teško da duplira prednost. Pet minuta pre kraja prvog poluvremena istovetna akcija samo su uloge aktera ovog puta bile promenjene, Milošević asistent, Cvetković strelac.

Detalj sa današnje utakmice

Drugo poluvreme, druga priča. Gosti nemajući šta da izgube na današnjoj utakmici kreću na sve ili ništa. Čim je ušao u igru Radojković je imao veoma izglednu priliku u 48 minutu. Medjutim, loptu koju si svi videli u mrežu uklizavanjem izbacuje sa gol linije omaleni Grujić. Tri minuta kasnije slobodan udarac sa oko 25 metara odlično izvodi Kostadinović, ali Djordjević nogom loptu šalje u gol aut.

Igrao se 57 minut kada se omaleni Janaćković najbolje snalazi u šesnaestercu domaćih i glavom matira do tada sigurnog golmana domaćih, čime vraća nadu svojoj ekipi. Kormanci još više stežu obruč oko Djordjevića i u 65 minutu posle jednog karambola ispred šesnaesterca najiskusniji igrač gostiju Stojanović unosi neizvesnost u meč i smanjuje na 3:2.

U zadnjih 10 minuta gosti nisu imali ni sreće. Andjelković iz jednog slobodnog udarca pogadja prečku, a u poslednjim trenucima, nakon skraćenog kornera Jankovića, Djordjević loše interveniše, lopta šeta po gol liniji, gde je u gužvi najprisebniji bio Ljubisavljević, koji je izbacuje daleko u polje. Na kraju ipak pobeda domaćina.

Za vikend ekipa Napredak 2012 je slobodna, dok Kormanci imaju teško gostovanje protiv ekipe Mladosti u Batušincu.