Fudbalerke Morave sigurne na prolećenoj premijeri

ŽFK ”MORAVA” (ŽITKOVAC) – ŽFK ”MAJDANPEK” (MAJDANPEK)  6:1 (2:0)

Jedini fudbalski ženski klub iz naše opštine prošlog vikenda je otvorio prolećni deo prvenstva na svom terenu u Žitkovcu protiv ekipe iz Majdanpeka, u okviru 18.kola Razvojne lige za devojčice.

Naše fudbalerke su od samog početka vršile pritisak na gol gostiju što im je donelo vodjstvo u 11 minutu preko Teodore Andjelković. Na drugi pogodak se nije dugo čekalo. U 24 minutu Jana Milosavljević udvostručuje prednost. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugi deo je krenuo još furioznije za igračice Morave. U razmaku od samo osam minuta postižu čak četiri pogotka i otklanjaju svaku dilemu oko konačnog pobednika susreta. U 36 minutu svoj drugi pogodak na meču postiže Jana Milosavljević. Dva minuta kasnije pogodak postiže i Stefana Golubović. U 40 minutu već je bilo 5:0 kada pogodak postiže Kristina Jovanović. Tačku na ”i” stavlja u 44 minutu Natalija Stojadinović. Počasni pogodak za gošće iz Majdanpeka postigla je u 60 minutu Radenovićeva.

Ovom pobedom mlade fudbalerke Morave dele šesto i sedmo mesto na tabeli sa ekipom Lavice Dubočica iz Leskovca sa po 24 boda. Pirotsko Jedinstvo na prvom i Niški Radnički na drugom mestu ubedljivo vode na tabeli ispred ostalih ekipa.