Drugi poraz u nizu Aleksinčana

KMF ”RADNIČKI 2010” – KMF ”ALEKSINAC 2015”   5:3 (4:1)

Sa drugog uzastopnog gostovanja Aleksinčani su se vratili pognute glave. Ovog puta su lideru Treće futsal lige istok u okviru 15.kola pružili žestok otpor i skupo prodali kožu.

Jedino što su uspeli naši momci u sali OŠ ”Miroslav Mika Antić” u Nišu, pred oko 200 gledalaca jeste da povedu u prvom minutu preko večeras ponajboljeg Aleksandra Stojanovića. Nažalost domaći pojačavaju tempo i do poluvremena postižu četiri pogotka. U nastavku ravnopravna borba na terenu dva raspoložena takmaca. I jedni i drugi su stvorili bezbroj neiskorišćenih prilika. Na osam minuta pre kraja Aleksinčani su imali i jedan neiskorišćeni penal od 10 metara, zbog nagomilavanja prekršaja. Svoj drugi pogodak na utakmici Stojanović postiže u 36 minutu, dok je poraz ublažio Marko Dabarčić minut i po pre kraja susreta.

Danas je bila na programu još jedna utakmica u okviru 15.kola Treće futsal lige istok, u Bujanovcu, gde je domaći BSK neočekivano lako pobedio Niški Put-Inženjering sa 7:3, preskočio Aleksinčane na tabeli i poslao ih na predposlednje mesto, koje dele sa svojim sledećim protivnikom, još jednom Niškom ekipom KMF ”AKADEMAC”, od koje su jesenas nesrećno izgubili 2:1. Na drugoj strani Radnički ostaje lider prvenstva sa 30 boda, ispred Leskovca, koji ima tri boda manje ali i meč manje, pošto sutra u Boru gostuje istoimenoj ekipi.

Sledeće nedelje je veliki derbi Treće futsal lige istok. U Leskovcu igraju prvi i drugi na tabeli, a sve to iz prikrajka posmatra trećeplasirani Timok iz Zaječara.